Parama

Iki šių metų Klaipėdos krašto vaikai galėjo mokytis buriuoti tik buriavimo mokykloje „Suominis“, kuris neturėjo nuolatinės vietos treniruočių bazei, nes vaikams plaukioti uosto akvatorijoje nesaugu, o mokytis buriuoti prisiglaudžiant Nidos ir Drevernos buriavimo sporto klubuose galėjo tik pasiturinčių tėvų vaikai. Kauno buriavimo mokykla buvo vienintelė Lietuvoje, o Klaipėdoje – tarsi paprastas būrelis.

Iniciatyvių entuziastų dėka šiemet pavyko suvienyti dvi savivaldybes – Klaipėdos miesto ir rajono bei Jūrinį buriuotojų klubą ir įsteigti buriavimo sporto mokyklą „ŽIEMYS“ su sava sporto baze Drevernoje – idealioje ir saugioje vietoje vaikų treniruotėms. Mūsų tikslas, kad ši mokykla taptų kuo masiškesnė. Kiekvienas prie jūros augantis vaikas, nepriklausomai nuo materialinės padėties, turėtų turėt galimybę išmokti buriuoti. Šiuo metu mokyklą lanko virš 30 vaikų. Tarp jų turime Lietuvos rinktinės narių ir labai perspektyvių sportininkų, kuriuos treniruoja 3 kvalifikuoti treneriai. Jau artimiausioje olimpiadoje norime turėti olimpietį, o treniruojamų vaikų skaičių padidinti iki 50-70.

Mokyklos steigėjai – savivaldybės – aprūpino ją sporto baze ir minimaliu finansavimu, būtinu darbuotojams išlaikyti bei kuro išlaidoms, o Jūrinis buriuotojų klubas  perdavė mokyklai „Suominis“ priklausiusį sportinį inventorių bei mikroautobusus, kuriais Klaipėdos vaikai vežami į treniruotes Drevernoje bei į varžybas Lietuvoje ir Europoje. Varžyboms skirtą brangų inventorių įsigyti ir kitas išlaidas dengti galime tik su rėmėjų pagalba.

Nuoširdžiai dėkingi vaikų ir savo vardu už supratimą, Lietuvos buriavimo ateities rėmimą.  Taip pat labai rekomenduotume Jūsų vadovaujamos įmonės darbuotojams, norintiems išmokyti savo vaikus ar anūkus buriuoti, kreiptis į mus.